Možnosti léčby

Jednou z nejčastěji kladených otázek je: "Co se s tím může udělat?". Každý si myslí, že moderní medicína umí zázraky, které nám může nabídnout, ale zatím žádné magické odpovědi nejsou k dispozici.

Mnoho lidí s velkými névy má problémy se svěděním nebo zažívají jiné nepříjemností. Tělová mléka a krémy mohou zmírnit některé z těchto stavů. Je však důležité si uvědomit, že v současné době neexistují žádné krémy, tělová mléka ani jiné topické produkty, kterými by se mohla namazat kůže a které by odstranily névus. (Existuje spousta věcí, které se dají na kůži natřít a které mohou kůži podráždit nebo poškodit, a proto je použití jakéhokoliv druhu "bělících prostředků" velmi odrazující, protože jsou vždy agresivní a někdy toxické.)

Sledování CMN bez chirurgického zákroku

Odstranění vrozeného melanocytového névu je osobní rozhodnutí, které má být přijato ideálně po konzultaci s více než jedním informovaným důvěryhodným lékařem. Mnoho pacientů, kteří mají velké CMN, nebo jejich rodiny, pokud jsou příliš mladí na to, aby se rozhodli podle sebe, dávají z různých důvodů přednost tomu névus operativně neřešit.